Gmina Sierakowice położona jest w centrum Kaszub, w środkowej części województwa pomorskiego, w powiecie kartuskim.

Krzyżują się tu drogi wojewódzkie nr 214 — z Warlubia do Łeby oraz nr 211 i 219 — Słupsk–Gdańsk. Przez gminę biegnie nieczynna linia kolejowa Lębork–Kartuzy–Pruszcz Gdański.

Gmina, leżąca w sercu Szwajcarii Kaszubskiej, należy do najzamożniejszych w województwie pomorskim. W 98% zamieszkują ją Kaszubi.

Powierzchnia — 18 236 ha Ludność — 16 577 osób (zameldowani na stałe w 2004 r.)

SierakowiceWieś Sierakowice przypomina swoim charakterem małe miasteczko. Jest centrum handlowo-usługowym i kulturalnym dla mieszkańców nie tylko z najbliższej okolicy.

Powierzchnia — 783,86 ha Ludność — 6 358 osób (zameldowani na stałe w 2004 r.)

Atrakcje gminy Sierakowice

Sierakowice to bardzo atrakcyjny rejon Kaszub. Czyste jeziora oraz duża powierzchnia lasów to nasze podstawowe atuty gminy. Bez przemysłu, z małą gęstością zaludnienia, z pięknymi krajobrazami - tu można odpocząć.

W Sierakowicach i jego okolicach znajdują się: - Ołtarz Papieski z Pelplina (1999 r.)
- restauracje, pizzerie, bary, puby,
- strzeżone kąpieliska,
- wypożyczalnie sprzętu wodnego
- szkoła żeglarstwa (J. Gowidlińskiego)z możliwością uzyskania patentu żeglarskiego,
- siłownia, - kort tenisowy, - stadniny koni. - liczne, dobrze zaopatrzone sklepy, - piekarnie oferująca smaczne, swojskie wypieki, - jeziora i lasy - rezerwaty przyrody Miejscowość jest idealną bazą wypadową do zwiedzania całego Pojezierza Pomorskiego: Trójmiasto, Kartuzy, Bytów, Lębork, Łeba czy Ustka. Jest też idealnym miejscem dla osób pragnących połączyć aktywny wypoczynek na łonie natury z poznawaniem historii i kultury regionu.

Należymy do: Ogólnopolska Sieć Zagród Edukacyjnych

Certyfikat ZADOWOLONY KONSUMENT

Jak kiedyś bawiono się na Kaszubach